בטיחות וסביבת עבודה

קבוצת דניה והנהלתה רואה בשמירה על חיי אדם ערך עליון ועושה כל שניתן כדי להגן על בטיחותם של עובדיה, ספקיה, קבלניה ועוברי האורח הנמצאים באתריה ו/או בקרבתם.

החברה, בהיותה ארגון המתייעל כל הזמן, דואגת לשמר מחד את הידע והניסיון רחב השנים שברשותה, ומאידך מתאימה עצמה לתנודות, לשינויים ולתוספות המתחדשות מדי יום בענף הבניה, דבר המהווה חלק בלתי נפרד מיכולותיה הייחודיות של החברה.

החברה משקיעה משאבים רבים ביצירת סביבת עבודה בטוחה ולצורך כך הכשירה מחלקה שלמה שעיקר תפקידה בטיחות בעבודה ואיכות הסביבה. מחלקת הבטיחות ואיכות הסביבה של קבוצת דניה מהווה חלק אינטגרלי מהארגון וכוללת מערך ממוני בטיחות העוברים הכשרות שונות ונמצאים רוב שעות היום באתרי החברה על מנת לוודא שהעבודה נעשית בהתאם לתרבות האירגונית ולמדיניות הבטיחות המחמירה בחברה, בדגש על שמירה על חיי אדם ובכפוף להוראות כל חוק.

תכניות ניהול סיכונים

מתוקף תפקידם אמונים עובדי המחלקה על הכנת תכניות לניהול סיכונים, הערכות סיכונים לכל עבודה המבוצעת באתרי החברה, איתור ופינוי מפגעי בטיחות, מניעת תאונות בעבודה, שימוש בציוד חדשני, הגברת המודעות לחשיבות נושא הבטיחות ואיכות הסביבה ועוד.

החברה מאמינה כי הבטיחות מתחילה בחינוך ולכן הטמעת הנושא מהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות האירגונית. בהתאם לזאת, דניה היא החלוצה הראשונה אשר ייסדה, הקימה ובנתה בעצמה בית ספר לבטיחות המנוהל על ידה, כמו גם כל התכנים וההדרכות המועברים בו.

בימים אלו קיבל בית הספר לבטיחות של דניה את אישור משרד העבודה להכשרת עוזרי בטיחות בענף הבניה.

כאחת מחברות הבניה הגדולות והמובילות בישראל קבוצת דניה קיבלה שני תווי תקן וולונטריים בתחום הבטיחות והסביבה:

  • תו תקן 14001 IS0 למערכות ניהול סביבתי – קבוצת דניה הינה החברה הראשונה בתחום הבניה אשר קיבלה את תקן זה ממכון התקנים הישראלי.
  • תו תקן – OHSAS 18001 מערכות ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה.

להלן כמה מהאמצעים בהם נוקטת החברה במסגרת הטעמת נושא הבטיחות:

  • ייסוד בית הספר לבטיחות – בית הספר לבטיחות הוקם לצורך קידום נושאי הבטיחות וליצירת סטנדרט חדש בענף הבניה. ההדרכות המועברות בבית הספר הינן בהתאם לתפקיד המודרכים ובשפות שונות (עברית, אנגלית, ערבית, רוסית, טורקית, סינית, ספרדית ותיגרית ).ההכשרות מועברות לכלל עובדי החברה ולקבלני המשנה המועסקים על ידה ע"י מדריך מוסמך וממונה בטיחות בעבודה, ומתקיימות בין היתר בנושאים הבאים: מבוא לעבודה בגובה, סולמות, פיגומים, חשמל ועוד.
    לכתבה עובדים על בטוח: מה קורה בבית הספר לבטיחות של דניה סיבוס
  • איסור כניסה לאתרי דניה ללא מעבר הדרכת בטיחות – כניסתם של עובדים, קבלנים, ספקים, יועצים, דיירים או עוברי אורח לכל אחד מאתרי החברה מותנית אך ורק במעבר הדרכת בטיחות ע"י צוות האתר.
  • ציוד בטיחות חדשני – קבוצת דניה משקיעה את מירב המשאבים ברכישת ציוד בטיחות חדשני המיוצר במיוחד עבורה כגון רשתות הגנה מברזל לגידור קצה בניין במקום גידור בעץ, נקודות עיגון, רשתות הגנה מברזל לפירי מעלית, מעקה צינורות מודולרי לגרם מדרגות, שימוש בקו חיים זמני ועוד.
  • ציוד מגן אישי ניתן לכל עובד המגיע לבית הספר וכולל רתמת בטיחות, כובע מגן' משקפי מגן וכפפות.

 

צרו עמנו קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
לפניות בנושאי קבלני משנה, יש לפנות באמצעות המענה הטלפוני והפקס המפורטים באתר בלבד.